Najlepsze Ściągi-Nie wiesz czegoś sprawdź

Najlepsze Ściągi-Nie wiesz czegoś sprawdź

#1 2009-01-22 14:12:17

Oliwia

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 33
Punktów :   

Opowieści z Narni-streszczenie

Bohaterami tej opowieści są : Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja Pevensie, z powodu wojny zmuszeni zostają wyprowadzić się na wieś. Znajdują schronienie w ogromnym i tajemniczym domu Profesora. D zieci postanawiają zwiedzić dom i pograć w chowanego w czasie tej małej gry odnajdują Garderobę, a w niej Starą Szafę.
Łucja postanawiła zajrzeć do środka i znajduje tam rząd futer. Dziewczynka uwielbia dotyk futer, postanawia więc wejść do Szafy. Przepycha się między nimi, aż w końcu, zamiast tylniej ściany, jej ręce dotykają gałęzi drzewa. W ten sposób Łucja znalazła się w  innej krainie, Narnii.
Dziewczynka wychodzi na plac ,a w centrum stoi latarnia, spotyka tam fauna, Pana Tumnusa, który wyjawia jej prawdę, na temat Narnii. Okazuje się, że kraj znajduje się we władaniu złej Białej Czarownicy, która próbuje pogrążyć go w wiecznej zimie.łucja po spotkaniu z panem Tumnusem  wraca tą samą drogą którą przyszła. Okazuje się że tyle co tam spędziła czasu to u nich zaledwie mineła minuta. Łucja opowadając o swej przygodzie napotyka się z niedowierzaniem rodzeństwa  więc postnawia opowidzieć o tym gospodarzowi tego domu który tajemniczo odpowiada jej że powinna wierzyć w to co mówi ponieważ może okazać się to prawdą . Łucja namawia swojego brata edmunda by poszedła za nią. Edmund trafia do krainy narnii  i  napotyka tam czarownice która naklania go do pójścią z nią. Łucja i Edmund wracają i nakłaniają do pójścia za sobą Zuze i Piotra i udaje im się.
Rodzeństwo Pevensie postanawia pomóc Narnii. Wraz z rodzinnymi mieszkańcami kraju, mówiącymi zwierzętami, faunami  i centaurami walczy z Czarownicą i jej pomocnikami. Podczas swojej niezwykłej podróży dzieci przeżywają niesamowite przygody, odnajdują w sobie pokłady siły, o którą wcześniej się nie podejrzewały.
Lew, Czarownica i Stara Szafa to pierwsza część serii Opowieści z Narnii, liczącej siedem tomów. Wszystkie części są popularne wśród czytelników w każdym wieku.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nerwica.pun.pl nazwa pokemonów Wysokie obroty bmw 2litry www.managerekstraklasa.pun.pl akumulator golf 4 1.6 moc